Top speaker 2023

Agata Bisping

AGH - PhD Student, KBF - The Brain at Obserwatorium Trendów dla Kultury

About

Futures Strategist who builds solutions based on Futures Thinking and Radical Imagination, combining trends and research into action strategies for companies, organizations and institutions. Creativity practitioner and trainer. The Brain at Obserwatorium Trendów dla Kultury in KBF. Lecturer at the Trendwatching & Futures Studies postgraduate program at the AGH University of Science and Technology, and a doctoral student at the PhD School of the AGH University of Science and Technology. She researches futures as a tool for building social innovation.

Agata Bisping

talks

No items found.
No items found.

Agata Bisping

's

workshops

WORKSHOP

Futures Literacy - jak je wykorzystać jako narzędzie do interdyscyplinarnych rozwiązań

Futures Literacy” (z ang. alfabetyzacja przyszłości) - to umiejętność korzystania z przyszłości jako narzędzia do realizacji zmian i innowacji tu i teraz. Według UNESCO - Futures Literacy to jedna z kluczowych kompetencji w zmieniającym się świecie, umożliwiająca podejmowanie świadomych decyzji. Gdy potrafisz poruszać się w

niepewnościach - jesteś przygotowany na możliwe scenariusze przyszłości.

Jak z nich korzystać - z przyszłości? Jak wyobrazić sobie niewyobrażalne? Jak wykorzystać wyobraźnię jako narzędzie ilościowe, które pomaga wcielić pomysły w życie? Jak nauczyć się pracować z Futures Thinking, jak generować pomysły wychylone w przyszłość?

Podczas warsztatu poznasz praktyczne narzędzia, które pomagają przekuć trendy i sygnały zmian w rozwiązania przydatne dzisiaj.

Read more
BECOME our SPEAKER at waysconf 2024